Tým

Tým AkSen v Praze se skládá z dobrovolníků, kteří mají bohaté zkušenosti z oblasti sociální sféry, antropologie, financí a bankovnictví, služeb, pedagogiky a projektového managementu.

Hlavní členové týmu jsou uvedení níže. 

Emília Wardrop Mamajová, předsedkyně představenstva

Spoluzakladatelka AkSen v Čechách. Pracuje přes 13 let v oblasti investic do privátních firem, aktuálně pro private equity fond ESPIRA Investments, který i založila, a který investuje do malých a středních podniků v Čechách a na Slovensku. V investiční oblasti působí přes 13 let, a to včetně aktivní role v představenstvech několika portfoliových firem. Spolupracuje také s NESsT, mezinárodní neziskovou organizací, která podporuje sociální podniky. Vystudovala Fakultu financí na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici na Slovensku a MBA na University of Chicago Booth School of Business.

Kontakt: ewardrop@aksen.org

Lucia Desmarquest, členka představenstva 

Lucia je zakladatelkou organizace AkSen – aktívny senior a na Slovensku vede více než 40-ti členný tým AkSen. Lucia pracuje na seniorské pozici v privátním bankovnictví banky Société Génerale se zaměřením na region Střední Evropy. V minulosti působila jako mezinárodní interní auditor ve finančním sektoru. Lucie vystudovala mezinárodní obchod a ekonomii na Ekonomické univerzitě v Bratislavě a v Grenoblu. Je držitelkou doktorátu ze sociální antropologie na Univerzitě ve Fribourgu a v Cambridge. Též absolvovala exekutivní program Governing for NonProfit Excellence na Harvard University.

Kontakt: ldesmarquest@aksen.org

Mária Mamajová, členka představenstva 

Mária je od roku 2021 výkonnou ředitelkou AkSen. Vede zároveň pohybové aktivity a jako dobrovolník i cvičení v klubu seniorů a v denním stacionáři na Praze 2. Má 13 let zkušeností z práce cvičitelky se seniory v několika seniorských centrech v Chicagu, kde vedla a koordinovala pohybové programy pro seniory a pacienty s Parkinsonovou chorobou. V minulosti pracovala Mária 23 let jako učitelka tělesné a zdravotní výchovy na střední škole a vedla regionální centrum Unie žen, kde organizovala programy pro rodiny s postiženými dětmi. Mária vystudovala Akademii tělesné výchovy ve Varšavě.

Kontakt: mmamajova@aksen.org 

Michal Chour, člen představenstva 

Michal je generálním ředitelem hotelu Radisson Blu Alcron v Praze a v oblasti hotelového průmyslu působí již od roku 1991. Několik let zastával pozici viceprezidenta Prague Convention Bureau a v současnosti je viceprezidentem představenstva Americké Obchodní Komory. Jako zástupce hotelu se Michal aktivně podílí na spolupráci s dětským domovem a na podpoře neziskové organizace Dobrý Anděl. Michal vystudoval International Institute of Hotel Management a MBA na University of Calgary.

Kontakt: mchour@aksen.org

Andrej Kiska, člen představenstva 

Andrej je partnerem ve společnosti rizikového kapitálu Credo Ventures, která investuje do začínajících technologických firem ve střední a východní Evropě. Andrej zároveň spolupracuje s neziskovou organizaci Leaf a slovenskou pobočkou Transparency Inernational, kde se v minulosti podílel na formování fundraisingové strategie. Andrej vystudoval McIntire School of Commerce na University of Virginia v USA se zaměřením na finance a management.

Kontakt: akiska@aksen.org 

Daniela Radková, koordinátorka aktivit 

Daniela má na starosti kulturní a pohybové aktivity AkSen. Má celoživotní pedagogické zkušenosti jako učitelka biologie, chemie a zdravého životního stylu na gymnáziu. Studium absolvovala na PřF Univerzity Karlovy Praha a později ho doplnila o tříleté studium na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Absolvovala cvičitelský kurz cvičení při hudbě a působila jako cvičitelka džezgymnastiky a lektorka country tanců. V roce 2015 ukončila studium na Univerzitě třetího věku, Fakultu tělesné výchovy a sportu, v roce 2016 Pedagogickou fakultu, pokračuje ve studiu na ČVUT. Příležitostně vyučuje country tance a občasně přednáší o zdravém životním stylu a zdravém stravování.

Kontakt: dradkova@aksen.org

Vladimír Papoušek, koordinátor aktivit 

Vladimír vede pétanque tým AkSen, jako jeho kapitán. Zajišťuje účast týmu na jednotlivých soutěžích a turnajích. Má celoživotní pedagogické zkušenosti, pracoval jako učitel angličtiny a ruštiny. Má vztah k pohybu a je otevřený každé legraci. Věnuje se kromě jiného i hraní stolových her a zpěvu. Rád tráví čas s lidmi podobně smýšlejícími.

Kontakt: vpapousek@aksen.org

Jaromír Kyzour, koordinátor aktivit 

Mirek má na starosti cyklistické, ale i další sportovní a kulturně-vzdělávací aktivity AkSen, kde využívá svých organizačních zkušeností. Studium absolvoval na Karlově univerzitě v Praze a Humboldtově univerzitě v Berlíně. Pracoval v oblasti mezinárodních vztahů v publicistice, pak v bankovním sektoru. Jako relativně čerstvý „rentiér“ se se seniorskými aktivitami seznamuje zatím převážně jako uživatel a fotograf.

Kontakt: jkyzour@aksen.org

Alena Zagorová, webová editorka

Alena edituje webové a facebookové stránky AkSen. V letech 2014 - 2020 pracovala jako výkonná ředitelka AkSen. K předešlým zkušenostem Aleny patří dlouholetá praxe v oblasti administrativy v rámci Akademie věd ČR a praxe v oblasti neziskové sféry a sociálních služeb. Alena vystudovala VŠE v Praze a absolvovala kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách, se zaměřením na oblast duševního zdraví.

Kontakt: azagorova@aksen.org