Přednáška – dezinformace na internetu

Ve čtvrtek 18.1.2024 se v zasedací místnosti firmy Farkasova International konala přednáška o dezinformacích na internetu. Přednášet nám přišel pan Petr Mojžíš, pracovník firmy Anect, která se zabývá kybernetickou bezpečností. O tom, že to bylo nesmírně inspirativní setkání svědčí i fakt, že přítomných 19 seniorů se předhánělo v kladení otázek. Téma dezinformací a nebezpečí na internetu je velmi aktuální a všichni s ním máme větší či menší osobní zkušenost.
Vyjasnili jsme si některé pojmy, dozvěděli jsme se o různých podvodech, které na nás zkoušejí stále rafinovanější hackeři, naučili jsme se rozpoznávat šifry. Dále jsme se dozvěděli, jak si zabezpečit svoje počítače a jak nepřijít o peníze při online nákupech. Řekli jsme si, jak důležité je neposkytovat osobní údaje. Senioři jsou nejčastějším terčem stále více sofistikovaných praktik podvodníků, a tak informace které jsme od pana Mojzíše získali, jsou pro nás nesmírně užitečné. Už nestačí hlídat v emailech špatnou češtinu, která by nám mohla napovědět, že se jedná o podvod, dnešní překladače či systémy generativní umělé inteligence jsou bezchybné. Je toho tolik, co nám bylo ve čtvrtek večer vysvětleno a na co si musíme dávat pozor.
Děkujeme za úžasný večer panu Petru Mojžíšovi z firmy Anect nejen za zprostředkované informace, ale i za trpělivost při odpovídání na množství otázek, firmě Farkasova International, která nám i v tomto roce poskytuje svoje prostory na naše aktivity. Jsme za to nesmírně vděčni. V nemalé míře děkujeme všem, kteří přišli a věříme, že získané poznatky pomohou s lepší orientací v online světě.

UŽITEČNÉ INFORMACE PRO TY CO SE NEMOHLY ZÚČASTNIT PŘEDNÁŠKY ZDE.:

https://roundcube.m1.websupport.sk/?_task=mail&_action=get&_mbox=INBOX&_...