NÁDHERNÁ SPORTIÁDA S AKTÍVNÍMI SENIORY 50+, Klub seniorů Řepy

V sobotu 6. září po osmé hodině ranní, vyrazila z Řep na 1. ročník Sportiády, skupina šesti seniorů z KSŘ. Předem jsme věděli, že naši soupeři budou o hodně mladší než my. Podmínkou účasti pro seniorské závodníky, byl pro nás, velmi nízký věk +50 let.
Pořadatelé s AkSen - aktivní senior, z.s., je zapsaný spolek se sídlem v Praze, ale s působností pro celou ČR. Jeho cílovou skupinou jsou aktivní senioři 50+.  Je také klubem Sen Senu, jako náš KSŘ.

Své první sportovní akci udělali pořadatelé v čele s paní Alenou Zagorovou a Majou Mamajovou velkou propagaci mezi pražskými seniory. Zažili jsme sobotní, nádherné, ve velmi přátelském duchu vedené seniorské soutěžení, v netradičních disciplínách.
Akce byla pořadateli perfektně organizačně a sponzorsky neskutečně výborně zajištěna. Byla to i mezinárodní soutěž, protože startovali i členi spřízněného Aksen klubu s Piešťan.

Nádherný kulturní zážitek nám připravil i Lidový soubor Limbora, pod vedením Márie Miňové, který je slovenským folklórním sdružením, se sídlem v Praze. Je vyváženě složený z hudebníků, zpěváků a hlavně krásných tanečnic. Ozdobou Sportiády byl i syn slovenského presidenta Andrej Kriska, který vítězům předával ceny společně s držitelkou olympijské medaile v jachtinku a trojnásobnou maminkou, Lenkou Šmídovou. Máme nádherná společná fota.