KRAJINA STAROBYLÉ KULTURY AZTÉKŮ A MAYŮ, MEXIKO

Několikaměsíční překážka a ani hrozba koronaviru neodradila členy AkSenu, aby si v příjemném prostředí firmy Farkasova International nedali už v pořadí 35. cestovatelské setkání. Překvapující účast určitě způsobilo pozvání paní Heleny Šandové, jejíž prezentace je zárukou radosti z příjemně stráveným večerem. Překrásné fotografie a videa z dalekého Mexika určitě uspokojily i toho nejnáročnějšího cestovatelského fajnšmekra.
Po chronologickém přehledu historie vzniku Mexika jsme se postupně seznámili s architekturou a přírodními krásami hlavního města Mexika, Mexikocity. V průběhu večera nás paní Šandová provedla nespočetným množstvím katedrál, kostelů a chrámů. Od těch skromných až po zlaté skvosty mexické kultury. Mezi nimi kraloval například kostel Santa Domingo, který patří mezi nejkrásnější kostely v Mexiku.
Kaktusové lesy, dešťové pralesy, přenádherná flóra a fauna nás ohromily a potěšily všechny smysly. I díky téměř profesionálním videím, které umocnily neopakovatelný zážitek. Jenom škoda, že ty neznámé barevné dobroty na talířích, připravované starým způsobem a z neznámých ingrediencí se nedaly ochutnat.  I když paní šandovou připravená pálivá směs , do které jsme si namáčeli pomeranč, byla určitě pro všechny příjemným překvapením. Pohled na západ slunce, nebo karibské pobřeží bylo zlomkem toho , co podráždilo naši představivost o kráse této vzdálené krajiny. Děkujeme za krásný večer a těšíme se na další objevování neznámých krajin.