TRAFO GALLERY ZVE - Streetartový workshop pro seniory

Datum: 
13.10.2019, 14:00
Kde: 
Trafo Gallery, Hala 14, Pražská tržnice, Praha 7

Trafo Gallery zve zájemce ve věku 50+ na streetartový workshop už tuto neděli od 14.00 / Přijďte si vytvořit vlastní plátno

Street art workshop je doprovodným programem výstavy Geometric dřívějšího writera, malujícího pod přezdívkou Zeb One. Oproti dosavadním zvyklostem zavádíme nový model aktivit, zaměřujeme se na aktivní starší generaci 50+, která si vyzkouší populární techniky, používané ve street artu. Chceme tak přiblížit praktiky mladší generace starší populaci, aby si vyzkoušela něco nového a překročila svou komfortní zónu.

Účastníci se nejprve seznámí s historií street artu, kdy a za jakých podmínek v New Yorku vznikl a jak se vyvíjí do současnosti na různých kontinentech. V některých částech světa je street art obdivovaný v prestižních galeriích, kde je po něm velká poptávka, jinde především na ulici, kde slouží jako forma protestu proti tamní politice či kulturním zvyklostem. Na workshopu bude vysvětleny některé techniky street artu a jeho vrstvení.

Účastníci si vytvoří vlastní šablony, které budou k tvorbě svého street artu používat. Následně vysvětlíme, jak tyto šablony vrstvit za pomoci profesionálních sprejů. Přesvědčíte se tak, že technika není náročná a vydařený street artový obraz dokáže s trochou pomoci vytvořit úplně každý. Odměnou Vám bude originální plátno, které si budete moci odnést domů.

Lektorka Sany, která workshop bude vést, realizovala těchto workshopů již desítky v České republice i v zahraničí a to se zaměřením na seniory.

Zájemci prosíme pište rezervace do zpráv či na email: dominika@trafogallery.cz. Vstupné po registraci zdarma.

Těšíme se na Vás v nově upravené Trafo Gallery!

Blanka Čermáková

Trafo Gallery
Hala 14, Pražská tržnice
Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7
tram č. 1, 12, 14, 25, metro Vltavská (300 m) otevřeno St-Ne 15–19, So 10–19 www.trafogallery.cz
IG: trafo_gallery, FB: trafogalerie